Jak odnieść sukces w sprzedaży internetowej?

Obecnie wiele osób na swoją pierwszą działalność gospodarczą wybiera sprzedaż internetową. Przemawiają za tym przede wszystkim niskie bariery wejścia na rynek. Sprzedaż w sieci wydaje się być zajęciem łatwym i niezbyt wymagającym. Każdy, kto jednak od dłuższego czasu pracuje w tym obszarze doskonale wie, że handel wysyłkowy wymaga wiedzy, ciężkiej pracy i dużo wytrwałości.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim na samym początku trzeba zdecydować, czym będziemy handlować. Jest wskazane, aby zajmować się takim obszarem, który jest nam znany. Gdy obierzemy produkt należy poszukać dobrych dostawców i zbadać rynek. Trzeba sprawdzić, jakie jest zapotrzebowanie i co oferuje konkurencja. Warto także na wstępie oszacować wszelkie koszty by wiedzieć, powyżej jakiej ceny sprzedaż będzie nam się opłacać. Trzeba także z góry ustalić sobie, kiedy w naszej branży występują najważniejsze dni sprzedażowe w roku.

Gdzie prowadzić handel internetowy?

Początkujący sprzedawcy zazwyczaj stawiają na duże platformy sprzedażowe. Takie rozwiązanie ma kilka zalet, bo platformy oferują liczne narzędzia do sprzedaży i zapewniają duży rynek zbytu. Oczywiście za sprzedaż w takich miejscach trzeba płacić i prowizje bywają wysokie. Inne miejsca w sieci gdzie można sprzedawać to portale ogłoszeniowe, serwisy społecznościowe, portale z rękodziełem. Najbardziej pożądany wariant o posiadanie własnego sklepu internetowego, jednak tylko nieliczni decydują się na jego otwarcie już na wstępie.

Co decyduje o sukcesie w sprzedaży internetowej?

Dobry sprzedawca powinien zadbać o profesjonalne zdjęcia i wyczerpujący opis. Nie może on też zapominać, że są najważniejsze dni sprzedażowe w roku takie jak okres przed świętami Bożego Narodzenia. W przypadku produktów sezonowych i okazjonalnych mogą to być inne terminy, przykładowo maj dla sprzedawców akcesoriów komunijnych. Trzeba, więc być przygotowanym do wzmożonego ruchu, zabezpieczyć odpowiednią ilość towaru i zadbać o promocję. Cena to ważny czynnik przyciągający klientów, jednak nie powinna ona być jedynym autem oferty. Ponadto, gdy występują najważniejsze dni sprzedażowe w roku a więc wzmożony ruch, ceny można delikatnie podwyższyć.

Jak widać sukces internetowego handlu zależy w dużej mierze od zaangażowania sprzedawcy, jego otwartości na zmiany i nabywania umiejętności sprzedażowych.

Źródło: https://dealavo.com/pl/2019/04/15/najwazniejsze-dni-sprzedazowe-i-jak-je-wykorzystac/

 

Be the first to comment on "Jak odnieść sukces w sprzedaży internetowej?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*